Збільшення потужності двигуна

Збільшення потужності двигуна

Тюнінг автомобіля, це не тільки зовнішнє редагування, але й внутрішнє теж, а саме під капотом. Розповімо про способи доопрацювання двигуна та їх наслідки.

Зміст статті:

Основна маса людей, як тільки почує слово «тюнінг», відразу ж думає про зовнішнью зміну автомобіля. Хоча автолюбителі з цим посперечаються, оскільки вони знають, що це поняття зачіпає, як і удосконалення, і ремонт зовнішніх елементів машини, так і безпосередньо внутрішніх деталей та систем. Варто нагадати, що важливою складовою частиною будь-якого транспорту є двигун і його робота.

Про важливі нюанси в роботі агрегату

форд мустанг с прокаченим двигателем

Мабуть, кожен водій та власник автомобіля хоче, щоб його транспортний засіб переважав більшою потужністю та швидкістю і це при тому, що воно вже і без того має властиву кількість «конячок» під капотом. І якщо з’явилося бажання ще більше збільшити потужність двигуна, то варто зауважити, що цей процес можна провести в домашніх умовах без зайвих витрат за роботу на станції техобслуговування або в сервісному центрі.

Перед тим як приступити до процесу збільшення потужності двигуна необхідно врахувати деякі нюанси. Першим правилом у такому удосконаленні є той факт, що чим потужніший двигун, тим більше потрібно буде витрачатися на пальне, тому що його витрата збільшиться. До того ж після вдосконалення мотору потрібно більш якісне паливо, у якого природно висока вартість.

Після процесу збільшення потужності двигуна є ще один не дуже приємний нюанс, – він буде зношуватися швидше, ніж було до вдосконалення. Також потрібно буде міняти масло в системі частіше, ніж раніше.

Все ж дані роботи по збільшенню потужності двигуна краще всього проводити на СТО, адже там фахівці знаються на своїй справі. А коли з’явилося бажання, то можна і вдосконалюватися в домашніх умовах, тільки потрібно налаштувати себе на те, що знадобиться придбати якісне паливо і збільшити об’єм наповнення циліндрів.

Процеси підвищення потужності двигуна

підвищення потужності двигуна

Кожен водій для збільшення потужності двигуна свого автомобіля, придумує різні способи. Від установки додаткових пристосувань, до повної переробки двигуна. Як приклад, розглянемо найпоширеніший спосіб – збільшення потужності за рахунок випускної системи та повітряного фільтра.

Для випускної системи нам знадобиться прямоточний глушитель, який в діаметрі буде більше ніж стандартний від вашого автомобіля. Це робиться для того, щоб двигун вашого автомобіля швидше працював, міг виносити більш сильні навантаження, і в результаті знизився потік відпрацьованих газів. Іншими словами, чим швидше вийдуть відпрацьовані гази, тим швидше додасться кілька конячок до потужності двигуна. Зазвичай прямоток додає від 9 до 12 конячок.

Така зміна вихлопної системи часто тягне необхідність у зміні інших частин двигуна. В даному випадку повітряного фільтра, повітря повинне вільно вступати без будь-яких перешкод. За словами бувалих любителів тюнінга, краще всього купувати систему вихлопу з глушником, діаметр якого 3 дюйми. У пару до тюнінгованої системі випуску встановлюють спортивні повітряні фільтри.

Двигун Rolls-Royce

Фільтр такого типу хороший, але варто пам’ятати, що різкий потік гарячого повітря високої температури буде знижувати ефективність доопрацювання двигуна. Щоб уникнути таких проблем встановлюють додаткове пристосування для охолодження впускаемого повітря.

Чималу роль грає проводка автомобіля та свічки запалювання, найчастіше хороша проводка буде витримувати будь-які навантаження при зростанні потужності. Свічки запалювання в свою чергу добре запалюють паливну суміш, а значить, на них теж не варто економити і при можливості замінити на якісні.

Додаємо робочий об’єм двигуна

Крім вище наведеного способу можна піти й іншим шляхом, за рахунок збільшення робочого об’єму двигуна. Фахівці виділяють два варіанти розв’язання такої задачі. В першу чергу це розточування циліндрів двигуна, другий спосіб це заміна коленвала двигуна.

Кожен із способів хороший по-своєму, але розглядаючи сторони фінансових витрат, трудомісткості процесу, то перший спосіб більш вигідний, ніж другий з заміною коленвала.

Якщо ж вибрали перший спосіб, то знадобиться розточити циліндри, далі підібрати і купити нові поршня та кільця під розточений діаметр, а все це коштує грошей. Другий спосіб складніший тим, що колінвал з великим ходом доведеться пошукати, так як виготовляють їх у дуже малій кількості, та й вартість на них висока. Плюс до цього сам процес заміни не простий і потребує багато часу і нервів, якщо ж не самі будете міняти, то і пристойної суми грошей для заміни.

Горюча суміш в циліндрах

Горюча суміш в циліндрах

Ні для кого не секрет, що гарна і багата горюча суміш в циліндрах це перша запорука успіху і потужності двигуна. Але так само коли суміші горючої більше, двигун збільшує продуктивність. Щоб примножити коефіцієнт наповнення циліндрів двигуна горючою сумішшю, деякі умільці додумують зменшувати аеродинамічний опір випускний і впускний систем.

Так само збільшують коло газових каналів, зокрема збільшують діаметр тарілок клапанів. В результаті збільшаться обороти двигуна.

Рівень стиснення палива

Не з чуток багато хто знає, що чим сильніше буде стискатися горюча суміш, тим більше буде швидкість, і коефіцієнт корисної дії під час згоряння суміші. Для цього найчастіше сточують поверхню головки або ж підбирають тонку прокладку, в порівнянні зі стандартними агрегатами.

Невелике зменшення відстані додасть більше потужності двигуну, але з таким варто бути дуже обережним, так як притирання головки справа тонка і без практики краще не приступати до процесу.

Механічні неполадки агрегату

Збільшення потужності двигуна

Замислюючись про тюнінг двигуна, в першу чергу придивіться, як він працює. Зазвичай невеликі механічні поломки теж можуть привести до зменшення потужності двигуна.

Найчастіше варто дивитися до поломок циліндрів. Можуть зноситися кільця, погано охолоджуватися система або ж зовсім пропала компресія. Зазвичай тоді спочатку переглядають кільця і ​​інші дрібні деталі, і тільки потім вдаються до сточуванню головки або подібному. Іноді при ремонті поршневий встановлюють шатун по довше стандартного, це також додає потужності двигуну.

Вартість тюнінгу двигуна

Якщо ж надумали додати конячок в двигун, в першу чергу задумайтеся, в яку суму це вам обійдеться. Вихлопну систему можна купити дорогу, але вона не завжди буде добре підходити на ваш автомобіль, тому перегляньте варіанти і виберіть середнє. Вартість на прямоток в середньому складе від $ 50, деякі моделі можуть бути більше $ 1000.. Вся система вихлопу обійдеться від $ 100.

Якщо ж брати за варіант шліфування ГБЦ, то тільки за роботу доведеться віддати близько $ 100, не рахуючи деталей і частин для заміни. Тому варто розуміти, що чим більше бажання, тим дорожче воно обійдеться. Вище наведені найпоширеніші способи збільшення потужності двигуна, і цим не обмежується фантазія власників машин. Кожен придумує новий спосіб, і варіанти все краще і краще вдосконалюючи вже існуюче.

Відео про варіанти збільшення потужності двигуна:

Прокоментуйте статтю першим

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована


*