Найкрасивіші дороги США: ТОП-5

дороги США

Опис найбільш привабливих і красивих доріг США: топ-5 доріг та пов’язаних з ними пам’яток, цікаві факти, фото. Відео про найкрасивіші дороги світу.

Автомобільні подорожі в Америці неймовірно популярні, навіть якщо не мають фінальної точки. Американці люблять поїздки заради поїздок, тому неквапливий автотріп довжиною від одного дня до місяця стане одним з найбільш яскравий пригод в житті.

Красиві американські дороги

Blue Ridge Parkway
Blue Ridge Parkway

Дорога в Блакитних горах в’ється вздовж гірського масиву Аппалачі, поєднуючи між собою два національні парки – Шенандоа і Грейт-Смокі-Маунтінс.

Проект мальовничій автостради був створений ще при президенті часів Рузвельта, а перший камінь був закладений 11 вересня 1935 року. Будівництво одночасно почалося в двох протилежних кінцях, йдучи назустріч один одному з Північної Кароліни до Віргінії. У 1936 року магістраль отримала офіційну назву Blue Ridge Parkway і стала ставитися до відомства Національної Парковій Служби.

Будівельні роботи 755-кілометрової траси велися більше 52 років та мали велике історичне й економічне значення для Америки. За допомогою пристрою якісної і великої мережі автомобільних доріг президент Рузвельт планував вивести країну з Великої депресії, пропонуючи тисячі робочих місць.

Фінальним штрихом стало спорудження красивого віадука Лінн Коув близько Дід-гори, що доповнив композицію з незліченних тунелів і мостів, що пролягають над каньйонами та річками двох штатів.

Під охороною паркова автодорога стала найбільш відвідуваною пам’яткою не тільки Віргінії і Кароліни, а й серед інших Національних парків країни. Крім того, це дійсно важлива дорожня артерія, одночасно пропонує чудові краєвиди на спеціально обладнаних оглядових майданчиках, а також можливість відпочинку в кемпінгах.

У зимовий період деякі ділянки автодороги перекривають через негоду, низьких хмар, туману і негативних температур. Близькість грунтових вод призводить до утворення товстого шару льоду в верхніх точках, що надзвичайно небезпечно для автомобілістів і ускладнює технічне обслуговування дороги спеціальними службами.

Магістраль безкоштовна на всьому своєму протязі для будь-якого транспорту, за винятком комерційного. Незважаючи на обмеження швидкості в 70 км / год, ця дорога – абсолютний зразок американської культури.

Тихоокеанське шосе

Тихоокеанське шосе

Це шосе є обов’язковим для відвідування, так як проходить по красивому західному узбережжю та багате на види і пам’ятки.

Шлях довжиною в 1055 км почав своє існування в 1913 році і з’єднав Лос-Анджелес і Сан-Франциско. Двосмугова, звивиста траса відрізняється повільним рухом, яке не втомлює ні американців, ні туристів. При наявності декількох альтернативних доріг автомобілісти все одно вибирають Тихоокеанське шосе за його красу і непередбачуваність.

Переміщаючись по Тихоокеанської магістралі, мандрівники зможуть побачити місце, де збуваються мрії – Голлівуд, а також багатокілометрові пляжі Малібу.

Близько містечка Сан-Симеон можна помилуватися іграми декількох тисяч морських слонів, що заселили величезні пляжі і бухти, а в Моро Бей побачити справжній 177-метровий згаслий вулкан і порт, побудований з каменів віком в 23 мільйони років.

Справляє враження особняк сенатора Херста на Зачарованому пагорбі, який став історичним пам’ятником, і один з найвідоміших мостів світі – Золоті ворота.

Ніжна архітектура Санта Барбари, виноградники і виноробні, бузкові піски пляжу Пфайфер-Біч і прибережний Монтеррей зі свіжими морепродуктами і екскурсіями до китам – всі ці місця зроблять поїздку по шосе незабутньою.

Навіть коли дорога йде в бік від океану, туристи все одно насолодяться довгими алеями пишних дерев.

Шлях до сонця

Шлях до сонця

Будівництво 50-кілометрової траси, що пронизує весь Національний парк Глейшер (Льодовик), закінчилося в 1932 році, зробивши її чи не більшою пам’яткою, ніж сам заповідник.

Парк, названий на честь однойменної вершини в Скелястих горах штату Монтана, називають Короною континенту. Він зберігає недоторканою екосистему доколумбової епохи, дозволяє вільно існувати ведмедям грізлі, а в якості розваг пропонує лише спостерігати і захоплюватися дикою природою.

Біля підніжжя парку проходить континентальний вододіл, де річки впадають або в Тихий, або в Атлантичний океан. А перетинає його повністю асфальтована дорога, петляючи між гір, небезпечно балансуючи на стрімких урвищах, пірнаючи в тунелі і перебираючись через перевали, яка завдяки таким труднощам стає лише більш привабливою для автомандрівників.

Самою найвищою точкою, доступною для транспорту, є гірський перевал Логан, розташований на висоті 2025 метрів над рівнем моря. Насолоджуватися вражаючими видами на Скелясті гори пропонується з оглядових майданчиків або спеціально обладнаних зон для пікніків, а також зупинившись в одному з декількох кемпінгів парку.

В’їзд в парк платний, а сама дорога через специфіку клімату відкрита тільки в літній період. Так як шосе дуже вузьке та позбавлене узбіч, зате рясніє оглядовими майданчиками, на всьому своєму протязі вона патрулюється рейнджерами. Якщо мандрівники зупинилися поза цими майданчиків або утворився затор з автомобілістів та велосипедистів, рейнджери швидко вирішують проблему, забезпечуючи безперервність руху.

Texas Hill Country

Texas Hill Country

Техас – не найпривабливіший штат Америки, з пологими пагорбами, з маленькими запорошеними містечками і закинутими фермами. Однак є тут траса, яка здивує навіть найвибагливішого мандрівника.

Вино в цей суворий край ковбоїв і прерій привезли перші іспанські переселенці, і зараз кількість, якість та мальовничість техаських виноградників є однією з головних визначних пам’яток цього регіону.

Переміщаючись між виноробними, туристи зможуть насолодитися приголомшливими килимами польових квітів. Техасці дуже люблять свої пейзажі і напередодні весни буквально атакують інформацією про маршрути огляду полів, відомостями про види квітів та іншої корисної інформації.

Особливо яскраво на полях бушують люпин всіх мислимих кольорів, які гармонійно розбавлені квітами під назвою «індійську ковдру». Траденсканція, амброзія, флокси – проста і природна краса змушують водіїв низками зупинятися на узбіччі заради чудових фотографій.

Техас-Хілл-Кантрі – це не тільки дорога, це історія цілого штату і її жителів. Вона відгалужується до фермерським ранчо, де рясно ростуть персики, до маленьких пивоварних заводам, уздовж міст, де місцеві пенсіонери прямо на вулиці грають на акордеоні, до карстових печер, що дає жителям питну воду.

Пояснюючи феномен цього району і ажіотаж навколо траси Техас-Хілл-Кантрі, американці називають його шматочком старої Америки. Колоритною, атмосферною, з власною архітектурою, з незвичайною американо-іспанською кухнею, а також з тими видами, заради яких сотні американців переїжджають саме сюди для зустрічі затишній старості.

Great River Road

Great River Road

Легендарне шосе, наочно демонструє життя та історію найбільш яскравих і колоритних південних штатів Америки, слід уздовж іменитої річки Міссісіпі. Велика річкова дорога об’єднує в собі кілька різних шосе і становить 4000 кілометрів, простягнувши по 10 штатам.

Проект унікальною траси народився в 1938 році з метою привабити туристів до найзнаменитішої річці країни. Ідею щодо суміщення наявних доріг з будівництвом нового єдиного маршруту мало не погубила Друга світова війна, але дослідження показали настільки високу окупність і престиж для країни, що він був одноголосно затверджений до реалізації.

Комісія, що включає в себе представників 10 штатів і двох канадських областей, існує до цих пір і займається обслуговуванням, збереженням, розвитком і рекламою траси та ресурсів легендарної річки.

Проект, який зажадав 314 млн. Доларів, був завершений в 70-х роках і постарався розповісти всім подорожуючим по трасі про історію, культуру, архітектуру та природні багатства півдня Америки. Дотримуючись річковим шляхом, туристи зможуть:

  • погуляти в колосальному парку Ітаська в Міннесоті, де сотні озер і незаймані ліси;
  • відвідати яблучну долину Міннеаполіса з музеєм російського мистецтва і одним з лучних аквапарків країни;
  • забратися на 192-метрові Ворота Заходу в Сент-Луїсі;
  • зануритися в світ Елвіса Преслі в Грейсленді;
  • відчути небувале веселощі безжурного Нового Орлена, котрий пережив стільки бід, але зберіг дух французького колориту.

У деяких місцях велику Міссісіпі можна перейти вбрід, потім втомитися від вузлуватих в’язів і достатку мошкари, згорнути куди-небудь в Сан-Франциско або Каліфорнію. А потім, за однією з звивистих другорядних доріг, знову побачити попереду блакитну стрічку річки, яка вже розіллється і злякає своєю міццю.

Трасу Great River Road можна назвати одним величезним тематичним парком, де сьогодні подорожнього оглушать казино, а завтра – тиша боліт та лісів, де яскрава американська культура змінюється абсолютно дикими обрядами вуду.

Дорога вздовж Міссісіпі – це подорож довжиною в ціле життя.

У США майже 200 тисяч миль висококласних автомагістралей, абсолютно несхожих один на одного по що залишаються враженням.

Відео про найкрасивіших дорогах світу:

 

Прокоментуйте статтю першим

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована


*