Машина заводиться і відразу глухне: шукаємо і усуваємо причини

Машина заводиться і відразу глухне: шукаємо і усуваємо причини

3 причини, за якими двигун глухне відразу після запуску. Поради щодо вирішення проблеми.

Зміст статті:

Іноді буває так, що машина глухне через кілька секунд після запуску двигуна. Проблема більше характерна для автомобілів вітчизняного виробництва (ВАЗ), але може з’явитися і на іномарках, як правило вже старіших (Форд, Тойота, Фольксваген, Рено, Ауді та інші). Найчастіше проблеми подібного характеру виникають в холодну пору року, а при потеплінні можуть самостійно зникати. Причини не завжди легко знайти, але давайте разом з експертами розберемося в суті питання.

Отже, причин, за якими двигун глухне безпосередньо після запуску, може бути три:

  1. У двигун не надходить необхідна кількість палива.
  2. Чи не працює відведення газів, тобто вихлопна система.
  3. Неправильно функціонує система змішування та розливу палива.

Багато водіїв відразу ж починають грішити на несправні свічки або забитий повітряний фільтр, але ці причини потрібно відразу відкинути. При несправних свічках двигун б працював, але при цьому сильно троїв, а в разі забитого фільтра або мотор б не запускався, або тяга стала б мізерною, і автомобіль їхав слабо. Розглянемо докладніше головні причини, через які мотор може глухнути після запуску, а саме:

1. Не надходить необхідна кількість палива

На фото паливний насос

На фото паливний насос

Швидше за все, проблема криється в насосі, який у переважної більшості автомобілів знаходиться в паливному баку. Цей насос або виходить з ладу, або у нього забивається сітка тонкого очищення.

У паливному баку може перебувати чимало сміття і води. Сітка все це вловлює і затримує, виконуючи роль фільтра. У теплу пору року все це сміття не перешкоджає нормальній циркуляції палива, воно безперешкодно потрапляє в камеру згоряння. А ось взимку спостерігається інша картина. В холод вода і сміття примерзають до прутиках сітки, і паливо вже не може проходити через мережу з потрібною швидкістю. І якщо для запуску двигуна ще трохи накачати вдається, то для роботи – вже ніяк! Власне, з цієї причини двигун і глухне. Прочистити сітку нескладно – тут головне дістатися до паливного насоса.

2.Неправильна робота вихлопної системи

монтажна піна в вихлопній трубі

На фото монтажна піна в вихлопній трубі

Можна провести простий експеримент: закрити вихлопну трубу ганчіркою і запустити двигун. Приблизно через десять секунд він затихне, а якщо прибрати ганчірку і запустити його знову, він знову буде глухнути. Це відбувається тому, що з’являються в результаті згорання гази не виводяться назовні через систему вихлопу, а змішуються з вступником в мотор повітрям. При нестачі повітряної суміші двигун просто не може нормально спалювати паливо і глухне.

лід у вихлопній трубі

На фото лід у вихлопній трубі

Причин такого явища може бути дві: засмічення самого глушника або потрапила в нього вода. Буває так, що це вода замерзає. Звичайно, таке трапляється рідко, але виключати повністю цю ймовірність не варто. Також якийсь «жартівник» може засунути в вихлопну трубу целофановий пакет або камінь. У ситуації, коли зношена прокладка головки блоку циліндра двигуна, коли пропадає антифриз, в глушник може потрапляти вода.

Насамперед потрібно позбутися від води в глушнику, а потім шукати причину її появи.

3. Порушення роботи системи змішування палива і повітря

брудна дросельна заслінка

На фото брудна дросельна заслінка

Імовірність виникнення такої проблеми зростає при несправності дросельної заслінки і підсосі зайвого повітря. Якщо через дросельну заслінку потрапляє зайве повітря, паливо стає занадто «бідним» і не може забезпечити потрібну потужність при згорянні. І навпаки – якщо до палива проходить мало повітря, то швидкість реакції згоряння істотно знижується. У такій ситуації автомобіль або не запускається зовсім, або двигун глухне через кілька секунд після запуску.

При виникненні такої проблеми потрібно чистити дросельну заслінку. Зробити це не так складно, як дістатися до неї самої. Також під час організації доступу до заслінки потрібно перевірити всі повітряні шланги і патрубки.

Виходить, що при виникненні ситуації, коли двигун глухне відразу після запуску, потрібно перевірити вихлопну систему, паливний насос і дросельну заслінку. Маючи базові знання та навички, це можна зробити самостійно. В інших випадках рекомендується звернутися за допомогою до професіоналів в автосервіс. Досвідчені фахівці швидко виявлять причину, по якій глухне двигун, і швидко її усунуть. Якщо така проблема виникла, а потім пропала при настанні теплої пори, не варто чекати її повернення – звертайтеся в автосервіс і ремонтуйте авто завчасно!

Відео – ВАЗ 2109 заводиться і глохне, в чому причина?

Прокоментуйте статтю першим

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована


*