Кращий віск для кузова автомобіля – як вибрати?

Віск для кузова автомобіля

Правила вибору та види автомобільного воску: як вибрати склад, топ-10 автомобільних восків, їхні переваги й недоліки.

Зміст статті:

Багато амбітні автовласники хочуть, щоб їхні машини не просто виглядали солідно і багато, а буквально б виблискували. Найбільш прийнятний спосіб досягнення такого ефекту – обробка поверхні автомобіля спеціальним воском.

Цей матеріал оберігає лакофарбове покриття від ультрафіолетових променів, вологи, незначних механічних пошкоджень. Інша справа, що через неправильно обраної продукції кінцевий результат часом залишає бажати кращого. Як визначитися з тим, який віск краще в конкретній ситуації, мова піде нижче.

Види автомобільних восків

Види автомобільних восків

Полімерні Автовіск відрізняються один від одного за складом, способом застосування, брендам. Як наслідок, і результат буває різним. Тому при виборі автомобільного воску слід виходити з поставленого завдання, а також вивчити не тільки відгуки, але і головні характеристики шуканого продукту. Адже різні типи воску мають свої особливості, позитивними і не тільки.

За складом автомобільні воски можна розділити на дві категорії:

 1. натуральні
 2. синтетичні

До натуральних відносяться, наприклад, такі, які містять карнаубський віск – найтвердіший і тугоплавкий з воску природного походження. Примітно, що цей компонент дозволяє зберегти нанесену плівку при температурі до 91 градуса. Віск карнаубський абсолютно нетоксичний та безпечний, завдяки чому їм полірують не тільки машини, але і яблука на вітринах.

До складу ж синтетичного воску входять різні штучні компоненти. До речі, вони не завжди доброзичливо ставляться до поверхні кузова і згодом можуть потьмяніти. Зате незаперечною перевагою цих речовин є тривалий термін служби створюваної ними плівки.

За методом застосування воски поділяються на 4 види:

 • рідкий;
 • твердий;
 • гарячий;
 • віск-шампунь.

Що стосується рідких або, як їх ще називають, швидких восків, то вони мають в своїй основі синтетичні речовини. Простота нанесення на оброблювану поверхню робить ці продукти найбільш популярними з усіх типів воску.

Як правило, рідкі воски випускаються у вигляді тригера з ручним розприскувачем. Наносяться вони на ретельно вимиту і висушену ЛКП, а потім поліруються мікрофіброю або іншим відповідним матеріалом. Втім, деякі рідкі воски застосовуються на зволоженому покритті кузова.

Тверді воски можна ідентифікувати як полірувальні пасти. Саме такого типу склади частіше за інших мають натуральну основу у вигляді карнаубского воску.

Природне походження компонентів обумовлює їх стійкість, проте це якість в чималому ступені визначається ще й брендом. На покриття кузова тверді воски наносяться губкою-аплікатором, зазвичай поставляється разом з ними.

Для запобігання прилипання воску до губки та створення рівномірного шару її попередньо намочують водою і віджимають. Варто зазначити, що призначення твердих восків не обмежується наданням автомобілю блиску – деякі з них використовуються для відновлення ЛКП, подібно Антицарапин.

Гарячий віск, як правило, включає в себе шампунь і поліроль. Продукт такого типу як очищає, так і оберігає ЛКП, а перед застосуванням його слід розчинити в гарячій воді, звідси і назва. Ну а отриманої субстанцією обробляють кузов.

Автомобільний віск-шампунь, як правило, теж потрібно розчиняти у воді. При цьому слід з’ясувати необхідний ступінь розведення продукту, а також температуру води. Напевно відшукати ці відомості можна в інструкції по застосуванню.

Критерії вибору

Один з головних ознак, які мають значення при виборі автовоску – це його тип: натуральний або синтетичний. Для досягнення естетичних цілей більше підійде натуральний віск, що надає машині більш красиве та інтенсивне сяйво. Однак недолік такого продукту полягає в його недовговічності. Він не дуже стійкий і не так сильно оберігає лакофарбову поверхню.

Синтетичні воски відрізняються від натуральних довговічністю і хорошими захисними властивостями, особливо в плані ультрафіолетового випромінювання. Що ж стосується сяйва, то воно виходить не настільки вражаюче, як від природних елементів.

Так що однозначно сказати, який автовоск найкращий, досить складно, оскільки кожен різновид цього продукту має свої достоїнства та недоліками. Зокрема, рідкі воски найбільш популярні у тих, хто часто купає свою машину на автомийці. А вже нанести цей віск на автомобіль можна і самому.

Аналогічні маніпуляції з твердим автовоску займуть куди більше часу і енергії. На додаток до цього, буде потрібно окреме приміщення або навіс для того, щоб на поверхню не потрапляли прямі сонячні промені або рідина.

Зате по наданню візуального ефекту автомобілю твердий віск не має рівних серед аналогічних продуктів. Але він менше тримається.

Воски з додаванням шампуню, а також гарячі відмінно підійдуть тим, хто зазвичай миє свою машину самостійно. Причому, для кращого результату деякі автовласники спершу використовують віск-шампунь, а потім – твердий. Таким чином, перший склад наводить чистоту і закладає основу, ну а твердий віск завершує справу.

Слід врахувати, що обидва продукти, що застосовуються в такій системі, повинні базуватися на одному типі воску. Тому варто заздалегідь ознайомитися з їх складами, зазначеними на упаковках.

Спільне використання шампуню і твердого воску доцільно, наприклад, при підготовці автомобіля до продажу. Після їх застосування машина матиме прекрасний вид, проте цей лиск навряд чи триватиме довго.

Наступний критерій, який використовується при виборі автовоску – це відношення обсягу упаковки до її ціни. Важливу роль тут відіграє частота нанесення нового шару воску замість стёртого. Рідкий віск купують частіше аналогів через те, що він більш стійкий, легко наноситься, а одного флакона достатньо для декількох сеансів по воскуванням автомобіля.

Забарвлення транспортного засобу також має значення. Зокрема, для автомобілів білого і чорного кольору продаються спеціальні склади, про що вказується в їх назві. Зелені, сині та червоні воски при бажанні теж можна знайти. Таким чином, вибирати потрібно продукт, найбільш відповідний кольору автомобіля.

Від чого залежить стійкість воску

стійкість воску

Упаковки більшості сучасних автомобільних восків містять інформацію про те, скільки мийок автомобіля може витримати конкретний склад. Однак насправді результат може виявитися іншим. І одна з причин цього – відмінності в жорсткості застосовуваної води.

Даний параметр визначається місцем використання транспортного засобу. З м’якою водою і віск послужить довше. А якщо перед його застосуванням або в ході цього процесу була задіяна жорстка вода, то і термін дії плівки може виявитися не таким тривалим.

Схожі висновки мають місце і в тій ситуації, коли в повітрі висока концентрація речовин, що роз’їдають ЛКП машини. Такі умови можуть бути при проживанні автовласника недалеко від моря або якихось промислових потужностей, що забруднюють атмосферу речовинами, здатними нашкодити не тільки автомобілью, але і водієві. Так що чим більше в повітрі активних речовин, тим термін дії нанесеного воску буде меншим.

На тривалість служби воскового шару не в останню чергу впливає і якість підготовки ЛКП машини. Перш за все, автомобіль слід помити, і краще це зробити на мийці із застосуванням спеціальних щіток. Для самостійної очищення автомобіля від бруду в мікротріщинах використовується спеціальний пластилін. На автомийках ж дана послуга є опціональною.

Також непогано б лакофарбове покриття очистити від жиру та силікону за допомогою призначених для цього коштів. І хоча пластилін не належать до обов’язкових атрибутів, його застосування дасть можливість заощадити на придбанні нового автовоску, так як в цьому випадку нанесений склад прослужить більш тривалий час.

Топ-10 автомобільних восків

Топ-10 автомобільних восків

Асортимент автовоску досить різноманітний, і при цьому раз у раз на ринок заходять нові продукти. І все ж деякі склади набули особливої ​​лояльність покупців завдяки своїм якості, легкості застосування та адекватної вартості:

 1. Doctor Wax. Це засіб гідно покликання одного з кращих твердих автовоску.
 2. MOTHERS California Gold Brazilian Carnauba Cleaner Wax – кремовий віск, що позиціонується виробником як «2 в 1». Напевно, мається на увазі очищення і захист ЛКП машини.
 3. XADO Red Penguin – гарячий автовоск, один з лідерів цього класу.
 4. TURTLE WAX Color Magic чорний – непоганий рідкий автовоск.
 5. Plak ATAS Hydrorep – ще один рідкий склад, дуже якісний і не дуже дорогий.
 6. Runway – швидкісний віск-поліроль.
 7. ABRO LW-811 – рідкий автомобільний віск. Може бути завдано як на металеві поверхні машин, катерів, мотоциклів, так і на кахельну плитку.
 8. Sonax NanoPro – віск-поліроль у вигляді крему.
 9. Sapfire Green Line – швидкий автовоск.
 10. NOWAX Ventura Waterless Wax – ще один непоганий рідкий автовоск.

Висновок

Вибір тієї чи іншої марки воску багато в чому залежить від завдань, які ставить перед собою автовласник. Найчастіше застосовуються два типи цього продукту для кращого ефекту.

Особливо бажано використання воску, коли автомобіль новий або свіжопофарбований. Це набагато збільшить стійкість лакофарбового покриття, а при правильному підході додасть машині діамантовий блиск.

Відео про автомобільний віск:

Коментарі читачів (1)

 1. Дякую за відкриту тему на рахунок воску. Довго не розумів для чого він потрібен і який вибрати. Тепер є розуміння чому автомобіль натирають воском.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована


*